The Mandalorian 2. Sezon 6. Bölüm “The Tragedy”

The Mandalorian dizisi 2 nci sezon 6 ncı bölümü ile çıtayı iyice yukarılara taşımayı başardı. Star Wars KOTOR tadında olan muhteşem bir bölümdü. Bu dizi bir önceki bölümde pek sevgili eslki Jedi’yımız Ashoka Tano’yu kanlı canlı görmenin heyecanını henüz üzerimizden atamamış iken; bu bölümde de evrende yolunu arayan basit bir adam olan Boba Fett’in hakkını vere vere bize izletmeyi başardı.

Bu bölümle birlikte artık bir espri halini alan yan görevlerden sonra esas hikayede ciddi anlamda ilerleme kazanıldı. Ayrıca imparatorluğun geri döndüğü resmi olarak tasdiklendi.

Son üçlemeyi her ne kadar unutmak istesek de. Star Wars’un en çok başarıyla uyguladığı şey filmlerin arasında geçen boşlukları romanlarla, çizgi romanlarla, oyunlarla ve animasyonlarda doldurmak olmuştu. Canon ve legends olarak ayrılan Star Wars’un kaybetmiş olduğu, legends tan kalma güzel hikayelerinin en azından bir kısmını bizlere izletme başarısını gösterdiği için Jon Favreou ve ekibini tebrik ediyoruz.

Unutmadan ekleyeyim: Bu bölümün yönetmeni Desperado, Gün Batımından Şafağa ve Sin City gibi meşhur filmlerin yönetmeni ayrıca Quentin Tarantino’nun kankası olan Robert Rodriguez. Her bir karesinden kalite akan bu bölümü mutlaka izlemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s