Fall Guys

Oyun dünyasını kasıp kavuran; pek çok yayıncının canlı yayında oynadığı, bazen eğlendiren bazen de sinirden oyun kolunu kırdıran Fall Guys oyununu sizler için inceledik.

Oyun 4 Ağustos’tan beri bilgisayarlarda ve PlayStation’da oynanabiliyor. Devolver Digital firması tarafından geliştirilen oyun yayınlandığı tarihten itibaren ilk 24 saat içerisinde bir buçuk milyon oyuncuya ulaşarak zamanımızın en çok indirilen ve oynanan oyun sıfatını ele geçirmiş durumda.

Sevimli ponçik elemanımızı hazırlıyor ve 60 kişiye kadar olan oyuncu grubu ile aynı anda oyuna başlıyoruz. Oyunun amacı bize sunulmuş olan çeşitli platformlarda sona kalanlardan olmamak. Her tur oyuncu grubunun bir kısmı eleniyor.

Ponçik karakterimizin yapabildiği üç şey var: koşmak, zıplamak ve tutmak. Bununla birlikte sıçrama hareketinin Süper Mario stili ve yere kapaklanmak biçiminde iki çeşit olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca yakalama hareketi ile yeri geldiğinde diğer oyuncuları tutmak, yeri geldiğinde yumurta tutmak, yeri geldiğinde de tırmanmak da mümkün. Bize sunulmuş olan yarışmalar Wipe Out veya Ninja Warrior tarzında son derece eğlenceli olarak tasarlanmış. Oyunu kazanmak için becerinin yanı sıra şans da oldukça önemli bir faktör.

Slimelarda kayıyor, kafamıza çarpmak üzere olan toplardan, güllerden, pervanelerden kaçınıyoruz. Bazen takım oyununa giriyoruz, bu durumda eğer kötü oynayan bir takıma düştüysek elenmemek hiçten bile olmuyor. Eğer tüm zorlukları aşıp son bölüme ulaştıysak final bölümünde 6 kişi kuyruk kapmaca oynuyor ya da önceki oyunlara benzer olarak tasarlanmış final bölümünde ayakta kalan son kişi olmaya çalışıyoruz.

Şiddet içermeyen sevimli bir oyun olduğu için 4 yaşındaki oğlumla birlikte oynamakta beis görmediğimi ve oynarken kahkahalara boğulduğumuzu belirtmek isterim (Hatta bazı bölümleri o benden daha iyi oynuyor). Oyunun en güzel ve eğlenceli incelemesini de Konsol Üssü kanalından Murat Sönmez yaptı bence. Buradan da ona selam olsun.

Şahsen oyuna tek kuruş para harcamadım. Bu oyun kazanmak için ödeme yapmanız gereken (pay2win) oyunlardan değil arkadaşlar. Parayla istersek çeşitli skinler alabiliyoruz. Ben skin almak için seviye atladıkça kazandığım puanları kullanmayı tercih ettim. Ama dilerseniz siz oyuna parayla alınabilecek daha güzel skinleri tercih edebilirsiniz; sonuçta geliştiricinin de para kazanmaya hakkı var.

Oynarken ilk başlarda daha çok kazanıyordum fakat galiba zamanla rakiplerim oynamayı öğrendiler ve ben kendimi fazla geliştiremedim bilemiyorum; neticede fazla zaman ayırmadığım için ilk iki turu zor geçer oldum. Zaten kafa dağıtmalık bir oyun olduğu için sorun da etmiyorum.

Son olarak bu oyunun e-spor için uygun bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü oyunun fizik motoru ve oynanışı çok fazla şans unsuru içeriyor. Eğer benim gibi kafa dağıtmak istiyorsanız zevkle oynayabilirsiniz.

Böylece sitedeki ilk oyun konulu yazımı da yazmış bulunduğum için mutluyum. Kendinize iyi bakın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s